11.10 - 15.10. аралығында 122 негізгі орта мектебінің «Тілі әлемі» әдістемелік бірлестігінің Ы. Алтынсариннің 180 - жылдығына арналған апталығы өтті

Мақсаты: қазақ тілі мен әдебиеті сабақтарында оқытудың жаңартылған әдіс - тәсілдерін қолдану арқылы, білім алушылардың қызығушылықтарын  ояту, ой - өрісі мен таным белсенділіктерін дамыту

Апталықтың ашылуы «Ы. Алтынсарин ұлы дала ағартушысы» тақырыбына видеоролик 1 - 9 сыныптарға көрсетілді. 1 б сыныбының оқушылары Ыбырай атамыздың  өлеңдерін жатқа айтса,  8 - 9 сынып оқушылары «Ұстаз болу жүректің батырлығы...» эссе жазып, 9 - сынып оқушысы Проскурина Милана жеңімпаз атанды. 4б сынып оқушыларымен қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімдері Мукабаева Г.А., Мусина Б.А. «Алтын сақа» интеллектуалды ойынын өткізді.

Жумабаева М.Б., Турсумбаева Г.С., Мусина БА., Бигазина А.Т., Мукабаева Г.А., жаңартылған оқу бағдарламасының түрлі әдістерін қолданып, ашық сабақтар өткізді.

Апталықтың жабылуы «Даланың ұлы ұстазы» атты Ы. Алтынсариннің шығармашылығына арналған әдеби кешпен аяқталды.

Өз білімдері мен шығармашылық өнерлерін көрсеткен білім алушылар мектеп директорының алғыс хаты мен дипломдарымен марапатталды.

С 11.10 по 15.10. в 122 основной средней школе прошла неделя методического объединения «Тіл әлемі», посвященная 180 - летию И. Алтынсарина

Цель: пробудить интерес обучающихся, развивать мыслительную и познавательную активность на уроках казахского языка и литературы с использованием обновленных методов и приемов обучения

Открытие недели видеоролик на тему « Ы. Алтынсарин великий степной Просветитель» был показан для 1 - 9 классов. Учащиеся 1 б класса читали наизусть стихи Ибрая Алтынсарина, учащиеся 8 - 9 классов писали эссе «Ұстаз болу жүректің батырлығы..."победителем стала ученица 9 класса Проскурина Милана, С учащимися 4б класса учителя казахского языка и литературы Мукабаева Г. А., Мусина Б. А. провели интеллектуальную игру "Алтын Сака".Жумабаева М. Б., Турсумбаева Г. С., Мусина БА., Бигазина А. Т., Мукабаева Г. А., провели открытые уроки с использованием различных методов обновленной учебной üпрограммы.

Закрытие  недели завершилось литературным вечером, посвященным творчеству И. Алтынсарина «Великий Учитель степи».

Обучающиеся, проявившие свои знания и творческие способности, были награждены благодарственными письмами и дипломами директора школы.